ÚSTECKÝ KRAJ
Ing. Jan Schiller, hejtman
Velká Hradební 3118/48
 400 02  ÚSTÍ NAD LABEM

Krásná Lípa 29.3.2021

Vážený pane hejtmane,

obracím se na Vás na základě podnětů řady starostů i občanů našeho regionu s naléhavou žádostí o navýšení dodávek očkovacích vakcín proti nemoci COVID-19 pro oblast Šluknovska.

Je nám samozřejmě dobře známa obecně špatná celorepubliková situace v dodávkách vakcín, jejich další distribuce i průběh vakcinace.

Je však opět smutným faktem, že Ústecký kraj jako celek patří mezi kraje s nejmenší proočkovaností občanů – 5,2 %! v situaci, kdy třeba Praha má již proočkovanost téměř 21%, Jihomoravský kraj 13%, Středočeský a Moravskoslezský se blíží 10%.

V rámci našeho kraje je Šluknovsko opět tou opomíjenou částí, s nejmenšími dodávkami vakcín a následnou proočkovaností. Řada občanů tak opět volí přeregistrace a za očkováním vyjíždí do jiných částí republiky.

I s ohledem na data o potvrzených případech onemocnění COVID-19 v Ústeckém kraji, která jsou nám poskytována, Vás žádám o zajištění spravedlivé distribuce vakcín do našeho regionu. V současné době vykazuje Děčínsko nejvíce nakažených, kumulativně pozitivních i aktuálně nemocných občanů. Co je však nejsmutnější, jsme okresem s nejvyšším počtem zemřelých. Opustilo nás již téměř 300 spoluobčanů.  

Vážený pane hejtmane,

žádám Vás v zastoupení kolegů dalších 17 obcí Šluknovska, aby byla přijata konkrétní a účinná opatření vedoucí k navýšení dostupnosti vakcín v Ústeckém kraji a k jejich spravedlivé distribuci do regionu!

Zároveň si dovolujeme Vám nabídnout spolupráci při vlastní realizaci vakcinace, jak v administrativní, tak i v další logistické podpoře, např. formou asistence při dopravě zájemců k očkování, popř. vhodné prostory pro působení mobilního očkovacího týmu apod.

Děkuji za pochopení.

S pozdravem

Jan Kolář, starosta města Krásná Lípa a předseda Sdružení pro rozvoj Šluknovska

Back To Top