Lužická nemocnice
Lužická nemocnice

Poděkování 17 starostek a starostů Šluknovska a senátora Zbyňka Linharta personálu Lužické nemocnice.

Vážení zaměstnanci rumburské nemocnice!

Dovolte nám, abychom vás oslovili alespoň tímto nedokonalým způsobem.

Rádi bychom Vám vyjádřili podporu a poděkování. Všem, lékařům, sestrám a zdravotnickému personálu Lužické nemocnice, kteří navzdory dlouhodobým problémům i nejisté budoucnosti nemocnice nedáváte hromadné výpovědi, ale i nadále většina z Vás poskytuje dle svého nejlepšího vědomí a svědomí služby a pomoc obyvatelům a návštěvníkům Šluknovského výběžku.

V kritické situaci tím pomáháte zachovat dostupnou zdravotní péči v našem zapomenutém kraji.

Velmi si vážíme Vašeho postoje, který zase posiluje naši důvěru a jistotu, že má smysl se i nadále snažit a dělat, co je v naších společných silách a možnostech, abychom nemocnici v Rumburku, pracovní místa a zdravotní péči ve Šluknovsku zachovali i do budoucna v prospěch nás všech.
Situace je v posledních týdnech velice hektická a nejistá, na druhé straně je stále reálná naděje, že nemocnice v Rumburku bude i do budoucna fungovat. Ať už se podaří zvrátit insolvenci a převzít ji silným partnerem anebo snad rychlým projitím insolvenčním řízením. Nic není jisté. Snad jen to, že se snažíme dlouhodobě jednat se všemi zúčastněnými a odpovědnými, ačkoliv k dané problematice máme minimum kompetencí.
Ještě jednou díky a pevné nervy, věříme, že do měsíce bude situace jasnější a snad i pozitivnější!

Za starosty Šluknovska s poděkováním a v úctě:

Zbyněk Linhart, senátor
Jan Kolář, starosta města Krásná Lípa, předseda Sdružení pro rozvoj Šluknovska
Robert Holec, starosta města Dolní Poustevna, předseda Dobrovolného svazku obcí Sever

Back To Top